BİLİM SHOW GÖSTERİLERİ

 

 

ozel okul bilim show
OKULLARDA BİLİM SHOW GÖSTERİLERİ

OKULLARDA BİLİM GÖSTERİLERİ
Bilim gösterilerinize ilgi en çok okullarda olacaktır. Özel ve devlet okulları bilim Show deneylerine çok önem vermekteler. Sizlerde bu talepten istifade edeceksiniz. Ben bilim Show uzmanı olarak devlet okullarında bilim deney gösterileri sunuyorum. “Hasbora ile eğlenceli bilim “ çalışmaları çok rağbet görüyor.


AVM LERDE BİLİM GÖSTERİLERİ


Avm lerde bilim gösterileri her dönem yapılmaktadır.


DOĞUM GÜNLERİNDE BİLİM SHOW GÖSTERİLERİ

 

 PİPETİN AĞZINI TUTUP DOMATESİ PATATESİ DELMESİJELİBON MISIR SODA


Sodanın içine önce jelibon
Sonra mısır


Mısırlar yukarı aşağı dans ediyor

 

BİLİM SHOW KİTABI

BİLİM SHOW GÖSTERİLERİ BİLİM DENEYLERİ
PATLAMAYAN BALON
Balonun içerisine bir miktar su koyup şişirdikten sonra ateşe tutarsak patlamadığını hayretle görürüz. Bu deneyi bir mum yardımıyla yapabilirsiniz.
PATLAMAYAN BALON 2
Çivilerin üzerine koyup bastırdığımız halde patlamayan balonun sırlarını açıklayalım. Balona bant yapıştırdıktan sonra iğne batırırsak patlamaz.
PATLAMAYAN BALON 3
Deterjan sürdüğümüz çöp şişi balona batırırsak kesinlikle patlamaz. Yeter ki şimdi aktaracağımız sırlara dikkat edin. Balonun ağzından batırıp tam karşısından çıkartırsak bilim patlamayacaktır.
BİLİM SHOW KOSTÜMLERİ
Beyaz önlük
Gözlük
KEYWORDS
Bilim show, bilim gösterileri, bilim show malzemeleri,

BİLİM SHOW KEYWORDSLARI BULUN
bilim show sırrı, bilim show heyecanlı, bilim show mesleği, bilim show profosyonel, bilim show efendisi, bilim show ustası, bilim show kralı, bilim show tekniği, bilim show seyret, bilim show tüyosu, bilim show ipucu, ünlü bilim Show, bilim show fiyatları, bilim show deneyleri, Bilim insanı, profosyonel bilim show, bilim show, bilim gösterisi, bilim show İstanbul, bilim show malzemeleri, sihirli bilim show, sihirli bilim, bilim showun efendisi, bilim show kralı, bilim show sanatı, bilimman, bilimist, bilimci,ünlü bilimman, bilim çözeltisi, bilim show çözeltisi, zıplayan bilimler, bilim solüsyonu
Bilim show karografileri, bilim show figürleri, Has bilim show, hasbora bilim show, bilim show fiyatları, bilim show sanatçıları,
bilim show kursu, bilim show eğitimi, bilim show sunanlar, bilim show sanatçıları, bilim show eşyaları, bilim show ekipmanları, bilim show donanımları, bilim show solüsyonu, bilim show kitabı, bilim show nedir, bilim show sanatı, bilim show öğrenmek, bilim show nasıl olur, bilim show sünnet, bilim show düğün, bilim show doğumgünü, bilim show sabunu, bilim show yapımı, bilim show imalatı, bilim show, bilim show gösterileri, bilim show bilgisi, bilim show suyu, bilim show organizasyon, bilim show yapanlar, bilim show eşyası, bilim show seyretmek, bilim show eğlenceli
BİLİM SHOW KEYWORDSLARI BULUN
bilim çözeltisi, sihirli bilim show, show, bilim show malzemeleri, profosyonel bilim show, bilim show karografileri, bilim show figürleri, Has bilim show, hasbora bilim show, bilim show fiyatları, bilim show sanatçıları, bilim show malzemeleri, bilim show kursu, bilim show eğitimi, bilim show sunanlar, bilim show sanatçıları, bilim show eşyaları, bilim show ekipmanları, bilim show donanımları, bilim show solüsyonu, bilim show kitabı, bilim show nedir, bilim show sanatı, bilim show öğrenmek, bilim show nasıl, bilim show sünnet, bilim show düğün, bilim show doğumgünü, bilim show sabunu, bilim show yapımı, bilim show imalatı, bilim Show festival, bilim Show fuar, bilim showcu, bilim show gösterileri, bilim show bilgisi, bilim show suyu, bilim show organizasyon, bilim show yapanlar, bilim show suyu, bilim show seyretmek, bilim show eğlenceli
BİLİM SHOW DENEYLERİ KEYWORDSLARI BULUN
deney çözeltisi, sihirli deney show, deney show malzemeleri, profosyonel deney show, deney show karografileri, deney show figürleri, Has deney show, hasbora deney show, deney show fiyatları, deney show sanatçıları, deney show malzemeleri, deney show kursu, deney show eğitimi, deney show sunanlar, deney show sanatçıları, deney show eşyaları, deney show ekipmanları, deney show donanımları, deney show solüsyonu, deney show kitabı, deney show nedir, deney show sanatı, deney show öğrenmek, deney show nasıl, deney show sünnet, deney show düğün, deney show doğumgünü, deney show sabunu, deney show yapımı, deney show imalatı, deney show, deney show gösterileri, deney show bilgisi, deney show suyu, deney show organizasyon, deney show yapanlar, deney show suyu, deney show seyretmek, deney show eğlenceli

 


Peki bu bilim Show nasıl yapılır. İşte gerçek cevabı
Bilim deneyleri sunmak gerçek bir sanat gücü ister. Bunun için yıllarca bilim uzmanları ile çalışmak gerekir.

 

BİLİM SHOW DENEYLERİ


bilim-show.html


BİLİM SHOW NASIL YAPILIR

bilim-show-nasil-yapilir.html

 

BİLİM SHOW DOĞUM GÜNÜ


bilim-show-dogum-gunu.html

 

BİLİM SHOW DENEYLERİ


bilim-deneyleri.html

 

BİLİM SHOW MALZEMELERİ


bilim-show-malzemeleri.html

 

BİLİM SHOW OKULLARDA


bilim-show-okullarda.html

 

HASBORA BİLİM SHOW

 

bilim show gosterileri

 

bilim show malzemeleri

 

 

BİLİM SHOW MALZEMELERİ

Bilim gösterileri yapmak için malzemelere ihtiyacımız olur. Bu bilim deney eşyaları profesyonel olarak satılmaktadır. Ancak bilim Show deneylerinde kullanacağımız malzemeler evimizde bile mevcuttur. Evde kolaylıkla bulabileceğimiz malzemelerle kolaylıkla bilim deneyleri yapabiliriz. Örneğin sadece balon ile en az elli tane bilim gösterisi sunabiliriz. Birçok bilim uzmanı Showlarında balon kullanmaktadır.

 

bilim show seyredenler

 

 

 

bilim gösterileri bilim deney malzemeleri resmi

 

atesli bilim show deneyleri

 

bilim deneyleri ana okulu ve devlet okullarinda çok ilgi goruyor

 

bilim malzemeleri imalati

 

bilim show

 

 

atesli bilim show

 

ATEŞLE YAPILAN BİLİM DENEYLERİ
En çok dikkat çeken bilim Showlar ateşli olanlardır. İki maddeyi birbirine kattığımızda ateşe dönüşenler seyircileri çok ilgilendirir.

 

BİLİM SHOW ARKA KAPAK


Değerli bilim âşıkları şaşırmaya hazırlıklı olun bilim show üstadı sahnede
Seyretmeye doyulmayan bir sahne sanatı var mı sorusunun cevabı bilim show gösterileridir. Nesnelerin binlerce kat büyüdüğünü gören seyirciler kendilerini uzayda hissederler.
Bilim show heyecan veren bir gösteri sanatıdır.
Her boyutta bilim gösterileri vardır.
Bilim show dikkat ve ilgiyi üzerinde toplamayı başarır.


UÇUŞAN BALONCUK DENEYİ


Kuru buz ile onlarca bilim deneyi yapabilirsiniz. Şimdi açıklayacağımız seyircilerle eğleneceğiniz bir bilim Show deneyi olacak. Deney için önce bir donanım yapacağız. Metal bir kovanın altını 15 cm çapında delelim. Metal kovamızın açık olan kısmını deri kumaşla kapatalım. Bu yöntemi şöyle düşünelim. Davul yaparken nasıl yapıyorsak aynı sistem olacak. Deri kaplarken çok sağlam yapmalıyız. Çünkü içine sıcak su dolduracağız. Suyu doldurduğumuza göre hemen bilim showa geçelim. Su miktarı 1 litre uygun olacaktır. Bu suyun içersine kuru buzları atalım. Şimdi deri kısıma elimizle vurduğumuzda hava baloncukları dışarı fırlayacak ve görsel şölen oluşturacaktır. Hem de her vurduğumuzda balonlar havada uçuşacak seyirciler eğlenecek bilim gösteriniz neşeli geçecektir.


TELEFON KARTI İLE BİLİM SHOW YARIŞMASI


Telefon kartı ile eğlenceli bilim yarışmaları yapabilirsiniz. Seyircilerden beş tanesini sahneye davet edin. Her seyirci için su dolu su bardağı ve bir tane telefon kartı olması gerekiyor. Seyirciler kendi kartlarını bardağın en kenarında tutmaya çalışacaklar. Hangisi en kenarda tutarsa o başarılı olacak. Bu bilim showun ilginç yanı su bardağa tam dolu olursa o kredi kartı en kenarda durabilir.


DEVASA BUHARLARI ÇIKARMANIN SIRLARI
Şimdi kuru buz deneyinde nelere dikkat etmeliyiz önce ondan bahsedelim. Kuru buzu çıplak elle tutmayın. Koruyucu eldiven kullanın. Kuru buz ve sıcak su ile devasa buharlar elde etmek sizin için çocuk oyuncağı kadar kolay. Sıcak suyu ısıtıp bir kaba koyun. Daha sonra kuru buzları sıcak suya dökün. İşte devasa buharlar çıkmaya başladı bile. Bu deneydeki buharların hiçbir zararı yok. Seyirciler dokunabilirler.
Bu buhar gösterisini ben Hasbora bilim Show gösterilerinde şöyle sunuyorum. Buharların içinde kalacak şekilde kuru buzları yakınlarına koyup buzları atıyorum. Bir süre görünmez olmam seyircilere ilginç geliyor.
BİLİM SHOW UZMANI OLMANIN İPUÇLARI
Bilim Show uzmanı olabilmeniz gerçek sırları sizden önce bilim Show gösterilerine başlayanları takip etmektir. En kestirme yol diğer bilim deneyi yapanları izlemek ve tüyolarını kaparak geliştirmektir. Bunu şu şekilde ispatlayabiliriz. Bilim adamlar uçaklarda kullanılan hafif metal üretmenin peşini hiçbir zaman bırakmazlar. En son üretilen en hafif metali nasıl ürettiklerinden bahsedelim. Kemiği örnek alarak en hafif metali ürettiler. Kemiğin içi boşluklarla dolu olduğu için ağır değildir. Sizlerde sürekli araştırma içersin de olun. Esinlenin yeniliklere koşun. Bilimle hem harika anlar yaşayın hem de insanlığa ve dünyaya faydalı olun.
KÖPÜRMELERİN ZARARINI YOK ETMEK
Köpüren bilim deneyleri sunarken nelere dikkat edeceksiniz. Önce köpüklerin sağa sola dökülmemesi için büyük bir kap hazırlayın. Masanın üzerine gazeteleri serin üzerine masa örtüsünü yerleştirin. Böylece tüm zorluklarla baş edersiniz. Ben aynı yöntemi bubble Show gösterilerinde de uyguluyorum. Gazeteler sıvıyı emeceği için zemine de sıvı teması olmuyor.
BİLİM SHOWU HEYECANA DÖNÜŞTÜRMEK
Sizler bilim Show uzmanı olduğunuzda doğum günlerine sünnetlere ve bir çok etkinliğe gideceksiniz. Buralarda eğlenceyi daha fazla çoğaltmak için volkan yakabilirsiniz. Bu volkanların kapalı ve açık alanda yapılanları vardır.
ANA OKULLARINDA YAPACAĞINIZ BİLİM DENEYLERİ
Ana okullarında bilim Show gösterileri çok sunulmaktadır. Ancak ana okullarında bilim gösterileri yaparken seçeceğiniz gösterilere dikkat ediniz. Şöyle ki ateşli Showlardan uzak durunuz. Parlayıcı ateşleyici yanıcı bilim gösterileri ana okullarında zararlı olur.
Köpüren bilim deneyleri en ideal gösterilerdir.
Buharlaşan gösterilere de yer verebilirsiniz.
Balonlarla yapılan deneyleri çocuklar çok severler.
BİLİM SHOW DENEYLERİ VE BULUŞLAR
Bilim eğitimi kavramını eğlenceli ve heyecanlı hale dönüştürür. İnsanlar için hem heyecan hem de eğlence önemli olduğu için bilim sahneye gelmiştir. Bu konuda aktarılacak öylesine güzel konular var ki ancak bu güzellikleri sizler bilim deneyleri seyrederek kendiniz yaparak daha yakından neşe ile yaşayacaksınız. Her yaşta insanın bilime ihtiyacı vardır. Biraz önce söylediğimiz gibi bilim eğlencedir sizlerin deyimi ile süperdir.
Bilim maceradır. Bilim mutluluk veren serüvendir. Bunların toplamı ve özeti bilim show gösterileri hayattır. Bize yaşamı eğlenceli hale dönüştürür ve kolaylaştırır. İlginç bir örnekle bu yazdıklarımızı ispatlayalım. Hayatımızı kolaylaştıran dünyamızı güzelleştiren hava araçları nasıl bulundu sanıyoruz. Veya okyanuslarda denizlerde gezen vapurlar gemiler nasıl icat edildi ve geliştirildi.
Hepsi bilim deneyleriyle başarıldı. Tahmin ettiğiniz gibi büyük sahalarda alanlarda değil bilim meraklılarının yaşadığı ortamlarda gerçekleştirildi. Suyun kaldırma deneyini hepimiz bir şekilde yapmışızdır. Ağzı kapalı bir plastik bir şişeyi suya batırmak istesek bile batmaz. Yine ağaç parçaları suya batmaz. Suyun kaldırma gücünü ortaya çıkaran binlerce deney yapabiliriz.
SUYUN KALDIRMA DENEYİ
Suyun kaldırma deneyini mandalina ile yapmak en basitidir. Şu açıklamayı da yapalım ki deneylerimizin materyalleri daralmasın. Diğer bir çok kabuklu meyve ile bu bilim Show deneyleri sunulabilir.

Şimdi mandalinayı kabuklu olarak mı suya attığımızda batar yoksa kabuğunu soyduğumuzda mı suya atarsak batar. Bu sorunun cevabı deneyimizin içindedir. Ben Hasbora bilim Show gösterileri sunduğum okullarda, fuarlarda, festivallerde, doğum günlerinde, sünnet düğünlerinde hatta gittiğim tüm etkinliklerde sorduğumda çoğunluk kabuğu ağırlık yapar ve batar demekteler. Bilim deneyini yaptığımda çoğunluk yanılıyor. Çünkü mandalina kabuğu soyulmadan atılırsa suya batmıyor. Kabuğu soyulduğunda ise suyun dibine batıyor. Şimdi daha ilginç bir deney yapacağız ve bunu yarışmaya dönüştüreceğiz. Mandalinayı suyun tam ortasında tutma deneyi yarışmasına ne dersiniz. Herkes mandalinasını vardır.
ANA OKULLARINDA YAPACAĞINIZ BİLİM DENEYLERİ
Ana okullarında bilim Show gösterileri çok sunulmaktadır. Ancak ana okullarında bilim gösterileri yaparken seçeceğiniz gösterilere dikkat ediniz. Şöyle ki ateşli Showlardan uzak durunuz. Parlayıcı ateşleyici yanıcı bilim gösterileri ana okullarında zararlı olur.
Köpüren bilim deneyleri en ideal gösterilerdir.
Buharlaşan gösterilere de yer verebilirsiniz.
Balonlarla yapılan deneyleri çocuklar çok severler.
SCİENCE SHOW
sıvı yağın içerisine buz atıldığında batmaz ortalarda durur. Erimeye geçtiğinde damlama yapar. Ahenkli bir görünümü olur.
www.hasbora.net/bilim-show.html
www.hasbora.net/bilim-show-nasil-yapilir.html
www.hasbora.net/bilim-show-dogum-gunu.html
www.hasbora.net/bilim-deneyleri.html
www.hasbora.net/bilim-show-malzemeleri.html
www.hasbora.net/bilim-show-okullarda.html
BİLİM SHOW DENEYLERİ VE BULUŞLAR
Bilim eğitim olgusunu eğlenceli ve heyecanlı hale dönüştürür. İnsanlar için hem heyecan hem de eğlence önemli olduğu için bilim sahneye gelmiş ve Show haline dönüşmüştür. Bu konuda aktarılacak öylesine güzel konular var ki ancak bu güzellikleri sizler bilim deneyleri seyrederek kendiniz yaparak daha yakından neşe ile yaşayacaksınız. Her yaşta insanın bilime ihtiyacı vardır. Biraz önce söylediğimiz gibi bilim eğlencedir sizlerin deyimi ile süperdir.
Bilim maceradır. Bilim mutluluk veren serüvendir. Bunların toplamı ve özeti bilim show gösterileri hayattır. Bilim yaşamımızı eğlenceli hale dönüştürür ve kolaylaştırır. İlginç bir örnekle bu yazdıklarımızı ispatlayalım. Hayatımızı kolaylaştıran dünyamızı güzelleştiren kara ve hava araçları nasıl bulundu sanıyoruz. Veya okyanuslarda denizlerde gezen vapurlar gemiler nasıl icat edildi ve geliştirildi. Hepsi bilim deneyleriyle başarıldı. Tahmin ettiğiniz gibi büyük sahalarda alanlarda değil bilim meraklılarının yaşadığı ortamlarda gerçekleştirildi. Suyun kaldırma deneyini hepimiz bir şekilde yapmışızdır. Ağzı kapalı bir plastik bir şişeyi suya batırmak istesek bile batmaz. Yine ağaç parçaları suya batmaz. Suyun kaldırma gücünü ortaya çıkaran onlarca bilim deneyi yapabiliriz.
SUYUN KALDIRMA DENEYİ
Suyun kaldırma deneyini mandalina ile yapmak en basitidir. Şu açıklamayı da yapalım ki deneylerimizin materyalleri daralmasın. Diğer birçok kabuklu meyve ile bu bilim Show deneyleri sunulabilir. Şimdi mandalinayı kabuklu olarak mı suya attığımızda batar yoksa kabuğunu soyduğumuzda mı suya atarsak batar. Bu sorunun cevabı deneyimizin içindedir. Ben Hasbora bilim Show gösterileri sunduğum okullarda, fuarlarda, festivallerde, doğum günlerinde, sünnet düğünlerinde hatta gittiğim tüm etkinliklerde sorduğumda çoğunluk kabuğu ağırlık yapar ve batar demekteler. Bilim deneyini yaptığımda çoğunluk yanılıyor. Çünkü mandalina kabuğu soyulmadan atılırsa suya batmıyor. Kabuğu soyulduğunda ise suyun dibine batıyor. Şimdi daha ilginç bir deney yapacağız ve bunu yarışmaya dönüştüreceğiz. Mandalinayı suyun tam ortasında tutma yöntemine geçelim.
Mandalinayı yarısına kadar soyarsak suyun ortasında kalır. Şu ayrıntıyada dikkat edelim. Mandalinayı yarıya kadar soyup attığımız kabın büyüklüğü bu deneye kısmen etki eder. Şöyle ki mandalinayı kabımız küçükse yarısından biraz az soymamız gerekebiliyor. Her şey deneyle ortaya çıkacak. Eğlenceli bilim deneylerinin yenilerinde buluşmak üzere hoşça kalın.
ANA OKULLARINDA YAPACAĞINIZ BİLİM DENEYLERİ
Ana okullarında bilim Show gösterileri çok sunulmaktadır. Ancak ana okullarında bilim gösterileri yaparken seçeceğiniz gösterilere dikkat ediniz. Şöyle ki ateşli Showlardan uzak durunuz. Parlayıcı ateşleyici yanıcı bilim gösterileri ana okullarında zararlı olur.
Köpüren bilim deneyleri en ideal gösterilerdir.
Buharlaşan gösterilere de yer verebilirsiniz.
Balonlarla yapılan deneyleri çocuklar çok severler.
BİLİM SHOW DENEYLERİ VE BULUŞLAR
Bilim eğitimi kavramını eğlenceli ve heyecanlı hale dönüştürür. İnsanlar için hem heyecan hem de eğlence önemli olduğu için bilim sahneye gelmiştir. Bu konuda aktarılacak öylesine güzel konular var ki ancak bu güzellikleri sizler bilim deneyleri seyrederek kendiniz yaparak daha yakından neşe ile yaşayacaksınız. Her yaşta insanın bilime ihtiyacı vardır. Biraz önce söylediğimiz gibi bilim eğlencedir sizlerin deyimi ile süperdir.
Bilim maceradır. Bilim mutluluk veren serüvendir. Bunların toplamı ve özeti bilim show gösterileri hayattır. Bize yaşamı eğlenceli hale dönüştürür ve kolaylaştırır. İlginç bir örnekle bu yazdıklarımızı ispatlayalım. Hayatımızı kolaylaştıran dünyamızı güzelleştiren hava araçları nasıl bulundu sanıyoruz. Veya okyanuslarda denizlerde gezen vapurlar gemiler nasıl icat edildi ve geliştirildi.
Hepsi bilim deneyleriyle başarıldı. Tahmin ettiğiniz gibi büyük sahalarda alanlarda değil bilim meraklılarının yaşadığı ortamlarda gerçekleştirildi. Suyun kaldırma deneyini hepimiz bir şekilde yapmışızdır. Ağzı kapalı bir plastik bir şişeyi suya batırmak istesek bile batmaz. Yine ağaç parçaları suya batmaz. Suyun kaldırma gücünü ortaya çıkaran binlerce deney yapabiliriz. Suyun kaldırma deneyini mandalina ile yapmak en basitidir. Şu açıklamayıda yapalım ki deneylerimizin mataryalleri daralmasın. Diğer bir çok kabuklu meyve ile bu bilim Show deneyleri sunulabilir.

Şimdi mandalinayı kabuklu olarak mı suya attığımızda batar yoksa kabuğunu soyduğumuzda mı suya atarsak batar. Bu sorunun cevabı deneyimizin içindedir. Ben Hasbora bilim Show gösterileri sunduğum okullarda, fuarlarda, festivallerde, doğum günlerinde, sünnet düğünlerinde hatta gittiğim tüm etkinliklerde sorduğumda çoğunluk kabuğu ağırlık yapar ve batar demekteler. Bilim deneyini yaptığımda çoğunluk yanılıyor. Çünkü mandalina kabuğu soyulmadan atılırsa suya batmıyor. Kabuğu soyulduğunda ise suyun dibine batıyor. Şimdi daha ilginç bir deney yapacağız ve bunu yarışmaya dönüştüreceğiz. Mandalinayı suyun tam ortasında tutm
de
bazılar fazla batacaktır. Yarışmanın cevabı deneyimizin içersin de olduğunu unutmayalım. İşte size ipucu ve bir tüyo yarısından fazla soyulduğunda suyun ortalarına gelebiliyor. Çok ilginç bir bulguda ortaya çıkarabilirsiniz. Normal suya batan nesneler tuzlu suya batmazlar. Hatta suyun üzerinde yüzerler. Bu ne anlama geliyor. Biraz düşünürsek fikir üretebiliriz. Denizlerde okyanuslarda tuzlu su olduğu için kaldırma gücü daha fazladır. Bu deneyi sizlerde yapabilirsiniz. Tuzlu suyun tuzunu azalttığınızda malzemeniz suyun tam ortasında bile durur. Bu yoğunluğu sizler ayarlamalısınız. Yeni deneylerde buluşmak dileğiyle bilimle bilgiyle kalın.
BİLİMLE ELEKTİRİK ÜRETME DENEYİ
Doğum günlerinizi ve özel anlarınıza renk katacak bir bilim Show tüyolarını öğrenmeye ne dersiniz. En kolay bilim deneyinin kolay sırları sizlerle olacak. Bu bilim deneyini sunabilmem için acaba hangi kimyasalları nerelerden almalıyım diye düşünmenize gerek yok. Sadece balona ihtiyacınız olacak.
Hasbora ile bilim Show gösterileri en çokta okullarda rağbet ve ilgi görüyor.
Bu bilim Show deneyini okullarda yarışmaya dönüştürüyorum. Seyircilere birer balon vererek şişirmelerini ve duvarda tutmalarını söylüyorum. Daha sonra kimin balonu daha uzun süre durursa onu birinci seçiyoruz. Ve bitmeyen alkışla ödüllendiriyoruz.
Balonları duvarın üzerinde tutma deneyi bu deneyi sunmak için sadece balon gerekiyor. Balonları saçınıza sürün ve duvarın üzerine durması için bırakın. Balonlar duvarın üzerinde adeta bir akrobatın ipin üzerinde durması gibi duracaktır. Hatta siz balonu düşürmeye çalışsanız bile düşmeyecektir. Şimdi sizin gücünüzle bu bilim deneyini dekora dönüştürmenin zamanı geldi. Doğum gününüzde işinize yarayacak bir sırdan bahsedelim. Sevdiğiniz renk orta boy balonlardan alın hepsini şişirin. Şimdi bilim Show deneyleri ile süsleme ve dekor yapacağız. Balonları saçımıza sürerek elektrik vereceğiz. Sonra duvarın üzerine koyacağız. Rengârenk balonlar duvarda havalı bir şekilde duracaklar. Hem de hiçbir yapışkan ve tutucu olmadığı halde. Biraz önce aktardığımız gibi balonlara dokunduğumuzda yine düşmemesi insanları şaşırtıp hayrete düşürecektir.
BİLİMİN NEŞELİ YAPISI
Bilim çalışmalarında eğlence ve merak olduğu için harikalıklara doyacaksınız. Deneylerde her zaman başarı beklemeyin. Bilim hayattır. Hayatta nasıl bazen zayıflıklar oluyorsa bilim Show gösterilerinde de beklediğiniz her şey gerçekleşmeyebilir. Bilimin eğlenceli yanından faydalanın bol bol istifade edin. Bilimle her yerde eğlenebilirsiniz.
BİLİM SHOW İLE TAZELİK DENEYİ
Yumurtanın taze olup olmadığını kolay bir deneyle anlayabiliriz. Bu deney için yumurtalar ve bir bardak su gerekiyor. Yumurtayı bardağın içine atın bardağın üzerine çıkarsa kesinlikle bayattır. Eğer dibe batarsa tazedir.
Yumurtanın pişip pişmediğini de kolay bir deneyle anlayabiliriz. Bu deney çocukken çok işime yarardı. Yumurtanın haşlanmış olup olmadığını anlardım. Test edeceğiniz yumurtayı alın düz bir yerde döndürün. Eğer yumurta iyi dönüyorsa o yumurta tazedir.  
GRAVZANT HALKASI
Gravzant halkanızı hazırlama tekniklerini açıklayalım.
Bir tane ceviz büyüklüğünde demir bilye
25 santim metal zincir. Bu zincir bilyeli olursa işinize daha iyi yarar. Bu zinciri şöyle tarif edebiliriz. Perdeleri çekmek için kullanılan zincirler işinize yarar. İsterseniz bir boy kalınını da kullanabilirsiniz. Ben hasbora bilim Show gösterilerimde kalın zincir kullanıyorum. Önemli olan bilim Show deneyinizi sunabilmeniz. Bu zincirin bir ucunu ceviz büyüklüğündeki demir bilyeye yapıştırınız. Diğer ucunu ise demir çubuğun ucuna yapıştırınız. U şeklinde bir metal hazırlayınız. Bu metali anlaşılır şekilde anlatalım. Bir kibrit kabı düşünün. Bu kibritin içini kibrit çöpü ile birlikte çıkarın. Sadece içi boş kabı kaldı. Bu kabın sadece kibriti yakmaya çalıştığımız yanını yok sayalım. U şeklinde bir metal elde ettiniz. Şimdi sonuca yaklaşıyoruz. Bilyenin tam geçebileceği bir delik delin. Bu metalin sırt kısmına zinciri yapıştırınız. Bir diğer ucunda da zinciri yapıştırmıştınız.
GRAVZANT HALKASI BİLİM SHOW DENEYİ
Kolaylıkla delikten geçen metal bilyeyi ocakta ısıtın. Isıttıktan sonra deliğin üzerine koyun. Ceviz büyüklüğünde demir bilye ısındığı için genişlemiş genleşmiş olduğu için delikten geçmez. Bir süre bekledikten sonra soğuyacak ve delikten geçecektir.  
ATEŞ YAKMA

İnsanlar ateşi çok severler. Ben sadece bilim Show deneyleri yapmıyorum. Diğer sahne sanatlarını da sunuyorum. Örneğin ateşbaz ateş yutan adam gösterileri yapıyorum. Bu gösterilerimi her yaştan insan heyecanla seyrediyor. Hatta illüzyon sihirbazlık Showlarında bile ateşli gösterilerim dikkat çekiyor.

Jonglör Showlarımda ateşsiz poi yerine ateşli götürdüğümde herkes gösteriden memnun kalıyor.

Bubble Show gösterilerinde bile köpüklerin kabarcıkların aleve dönüştüğünü görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

Dokuz volt pil ve sakız kâğıdı ile bu bilim gösterisini sunabilirsiniz.
Şimdi nasıl olduğunu aktaralım. Önce yarım santim genişliğinde beş santim boyunda metalik sakız kâğıdını kesin. Bu kâğıdın metalik tarafını artıya bir tarafını eksiye dokunun kâğıdın alev aldığını hayretle göreceksiniz. Bu deneyi diğer pillerle de deneyebilirsiniz. O pillerde de aynı yöntemi uygulayınız. Kâğıdın metalik tarafını pilin artı tarafına diğer tarafını eksiye dokunun ve yakın.

 

 

HASBORA

SAHNE GÖSTERİ EĞLENCE SANATLARI

 

iletisim anasayfa hakkimizda showlarimiz kitaplarimiz        
 

 

Düzenlediğimiz sponsor olduğumuz sahne gösteri eğlence sanatları festivali

 

 

bilim bubble illuzyon ates jonglor kukla karagoz survivor meddah

 

illuzyon malzemeleri jonglor malzemeleri

ates malzemeleri

bilim malzemeleri

bubble malzemeleri survivor malzemeleri      
                 

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Face book İnstagram Twitter            

 

 

8 resimli album

 

8images

 

anasayfa

 

hasbora 0532 543 88 63 www.hasbora.net bilim show bubble show illluzyon show jonglor show atesbaz show kukla show karagoz hacivat gosterisi survivor yarismalari organizasyonu tiyatro eğitimi